Cesta k astrologii

Cesta k astrologii

Na otázku: „A od kdy se astrologií zabývám?“ S oblibou odpovídám, že od mládí, vždycky mě přitahovala, i když je jeden příběh, který mě doslova nastartoval. Jako studentka architektury jsem absolvovala praxi u dvou architektů. Byly to hezké časy, tenkrát se ještě projektovalo ručně, rýsovali jsme na papír, pracovali jsme v podkroví jednoho Staroměstského bytu… Jeden z architektů se po čase ženil a oslava byla bujará, v jedné hospůdce na Malé Straně.

Seděla jsem tam s kamarádkou v dřevěné lavici a dobře jsme se bavily. Vedle nás seděl, jak se sám nazval, pan „doktor přes lidské duše“. Ve stavu minimálně lehce ovíněném. Kromě jiného nám vykládal, že se zabývá čínskou astrologií. „Tak například ženich“ řekl, „je narozený v roce DRAKA“ a v tu chvíli právě on doslova vrazil do místnosti a začal zuřivě tančit. Bylo to neuvěřitelné, to načasování celé situace, energie, kterou v tom tanci ukázal, velmi to na mě zapůsobilo.

Poté pan doktor obrátil pozornost k nám, s otázkou v jakém roce jsme se narodily? Mou kamarádku narozenou v roce KRYSY popsal jako svědomitou shánčlivou a učenlivou, vyloženě studijní typ, což byla pravda. Povyrostla minimálně o několik centimetrů. Zato mě podle roku narození predikoval: „Á, ty jsi ZAJÍC, takový úskočný, utíká před problémy!“ Nevím co ještě říkal, to už se mi zatmívalo před očima, cože? Já?

Víte, co je nejhorší pro TYGRA? Nazvat ho zajícem! Buď byl pan doktor ovíněný více než bylo zdrávo, nebo měl jen povrchní znalost čínských pozemských větví, tak se astrologii s typologií zvířat říká. V každém případě mě to pobouřilo a nastartovalo zároveň k tomu, abych se o tuto astrologickou disciplínu obor začala zajímat více. Myslím, že jsem si svou první knížku o čínské astrologii koupila hned druhý den. Dnes se smíchem a vděčností děkuji! Pana „doktora“ jsem už nikdy nepotkala, ze svatby se vypařil po boku sestřenice z nevěstiny strany. Každý si zřejmě z té svatby odnesl to, co měl!

Tygr a zajíc

Tygr je odvážný, rád riskuje, do situací se vrhá po hlavě a když se splete a padne na čumák, dokáže se rychle oklepat a jít dál!

Zajíc je diplomat, má značnou jemnou sílu, umí důrazně a jemně vyjednávat, ano, když je malý a nezralý, jistě uskakuje, ale když pochopí svůj dar, utíká jen v případě ohrožení.

Začátek čínského nového roku

Čínský nový začíná každý rok jinak, vždy na 2. Novoluní po slunovratu. Lidé narození na přelomu ledna a února tedy mohou patřit k aktuálnímu roku, ale i k tomu předchozímu! To je nutné vždy ověřit. Jako průměrné datum se používá 4. únor.

Hana Blahůšková
Jsem odborník na Feng shui a mou vášní je Astrologie, díky těmto znalostem a díky schopnosti hlubokého nacítění pomáhám klientům pochopit sebe sama, aktuální situaci i vztahy a tvořit harmonické prostředí.
  • Chcete o sobě zjistit více? Jaké jste zvíře podle čínského horoskopu? Čtěte eBook zdarma:

    Zjistíte i vaše zvíře hodiny narození a vašeho přítele!

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na facebooku